BluEvolution 82

Ak hľadáte kompromis medzi vysokou kvalitou, tepelnou účinnosťou a cenou výrobku, venujte pozornosť oknám vyrobeným na základe systému BluEvolution 82. Je to najnovšia generácia teplých okien. Systém sa odporúča pre energeticky úsporné stavby.

Pri výbere BluEvolution82 ponúkame okrem štandardných riešení aj výber produktov s renovačným rámom.

Vďaka takémuto riešeniu sa zákazník môže rozhodnúť pre moderný systém troch tesnení bez nutnosti demontáže starých rámov. Špeciálne tvarovaná plutva, ktorej dĺžka môže byť podľa potreby 35 mm alebo 60 mm, umožňuje zamaskovať starý rám zvnútra.
Celý povrch profilov na oboch stranách je možné pokryť ľubovoľnou farbou z palety Salamander, ktorá ladí s dizajnom budovy zvnútra aj zvonku. Vďaka jednoduchosti montáže nielenže znížime čas potrebný na výmenu profilov za nové, ale tiež sa vyhneme nebezpečenstvu poškodenia fasády budovy pri výmene a odstránime množstvo dokončovacích prác.

0.91 / 1.20

Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)

3

tesnenia

6

komory

R

Renovácia
 • Špecifikácie

  • profil triedy B,
  • 6-komorová konštrukcia,
  • stavebná hĺbka 82 mm,
  • biele, hnedé, karamelové a antracitové jadro,
  • profily štandardne spájané inovatívnou technológiou V-Perfect,
  • blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
  • štrbinová mikroventilácia v štandarde (okná otváravo-sklopné),
  • kovanie štandardne vybavené 6 bodmi proti vlámaniu na jednom krídle,
  • systém vybavený 3 tesneniami,
  • kovania pracujú v tzv. suchej komore, čo zvyšuje ich životnosť,
  • zasklenie sklami do hrúbky 53 mm,
  • štandardná zasklievacia súprava je 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
  • k dispozícii vo verzii s plochým krídlom,
  • možnosť použitia hliníkových krytov,
  • odporúčané pre energeticky úsporné stavby,
  • renovačné plutvy s výškou 35 alebo 60 mm.

   

  *štandard za deň 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrdenie.

 • Energetická úspornosť

  Okná vyrobené systémom BluEvolution 82 sú už v štandarde vybavené dvojkomorovými teplými sklami s veľmi nízkym koeficientom priestupu tepla. Veľkou výhodou sú samotné profily, ktoré sú nielenže vyrobené z vysokokvalitného PVC, ale sú predovšetkým vynikajúcim tepelným izolátorom, čoho zárukou je šesťkomorová konštrukcia profilu a trojitý tesniaci systém. Stavebná hĺbka 82 mm umožňuje zasklenie sklami do hrúbky 53 mm. Preto si môžete bez obáv zvoliť dvojkomorové zasklenie. Ak okno doplníme aj teplým dištančným rámikom, môžeme získať parametre tepelnej priepustnosti, zodpovedajúce parametrom pasívnych okien.

  Teplé rámiky sú vyrobené z kompozitného izolačného materiálu. Zlepšujú izoláciu skla a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vody na skle. Teplé rámiky navyše zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát.

  Ak chcete ešte viac zvýšiť tepelný komfort, možno do okien zasadiť sklami so selektívnym povlakom. Toto je inovatívne riešenie. Sklo prepúšťa oveľa menej slnečnej energie, preto môžete v lete ľahko udržiavať príjemnú vnútornú teplotu a znížiť náklady na klimatizáciu.

 • Estetickosť

  Systém kombinuje inovatívne riešenia v oblasti energetickej hospodárnosti s klasickým, ale atraktívnym dizajnom. K dispozícii je v širokej palete pieskovaných farieb alebo ako imitácia dreva. Okná môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. Tak ako iné systémy Salamander je aj systém BluEvolution 82 k dispozícii s bielym, hnedým a karamelovým jadrom. Novinkou je antracitové jadro. Je to nepochybná výhoda, ktorá nie je dostupná v žiadnom inom systéme z našej ponuky.

  Stojí za zmienku, že okná systému BluEvolution 82 sa štandardne vyrábajú technológiou V-Perfect. Preto môžeme svojim klientom ponúknuť najvyššiu kvalitu a precízne spracovanie. Miesto spojenia profilov sa stáva prakticky neviditeľným. Efekt je pozoruhodný najmä v prípade fóliovaných okien.

  Veľmi praktickým a zároveň estetickým riešením je skryté kovanie. V tomto prípade sú všetky prvky kovania skryté v zlome okna a po zatvorení okna sú úplne neviditeľné. Skryté môžu byť aj obe lišty posuvného stĺpika, drážky pohonu, závesy a ďalšie funkčné prvky. Vďaka tejto úprave získava okno elegantný vzhľad a jeho konštrukcia sa stáva mimoriadne vyváženou. Okrem estetických vlastností skrytého kovania si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla.

 • Bezpečnosť

  Stavebná hĺbka montáže okien na báze systému BluEvolution 82 a pevná oceľová výstuž nám umožňujú vyrábať aj tie najväčšie konštrukcie a zároveň zachovávať najvyššie bezpečnostné štandardy. Profily majú ďalšie spevnenie vo forme rebier, ktoré sú umiestnené v komorách profilu.

   

  Bezpečnosť okien však závisí od mnohých faktorov. Jedným z najdôležitejších je nepochybne výber kovania. Pri výrobe okien v systéme BluEvolution 82 používame kovanie SIEGENIA Titan.

   

  Už v štandarde sú okná vybavené štyrmi bodmi ochrany proti vlámaniu na jednom krídle, čapmi sťažujúcimi vlámanie s reguláciou prítlaku a blokovaním nesprávnej polohy kľučky. Okrem toho tu zohráva dôležitú úlohu aj vnútorný centrálny prítlak. Prítlak sa automaticky prispôsobí vzdialenosti od drážky. Zaistí sa tým nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel.

   

  Triedu bezpečnosti okien môžete, samozrejme, zvýšiť. Doplnené väčším počtom závesov odolných proti vlámaniu sa kľučky s kľúčom a bezpečnostné sklá môžu stať najlepšou bariérou proti vlámaniu. V ponuke máme tiež kovanie, ktoré spĺňa podmienky tried WK1 a WK2.

  Pri výbere okien do rodinného domu je dôležité zabezpečiť aj to, aby bolo okno správne chránené pred deťmi. Okrem iného ponúkame brzdu v kľučke, ktorá umožní aretovať krídlo po otvorení v akejkoľvek polohe. Zaujímavou ponukou je tzv. anglické vyklápanie. Táto forma ochrany umožňuje kedykoľvek zabrániť otváraniu okna, nezabráni sa však možnosti jeho vyklápania.

 • Špeciálne doplnky

  Vybavením okien doplnkami zvýšime ich funkčnosť. Ponúkame kompletný sortiment doplnkov, ktoré zlepšujú nielen estetickosť, používateľský komfort, ale aj bezpečnosť pri používaní produktu.

  Z našej ponuky odporúčame vonkajšie žalúzie. Vyrobené zo značkových a z overených komponentov zabezpečia nielen súkromie, ale aj ochranu pred poveternostnými podmienkami. V závislosti od toho, či sa budú žalúzie montovať už počas stavby domu alebo pri výmene okien, ponúkame adaptívne podomietkové alebo fasádne žalúzie. Do pasívnych domov odporúčame žalúzie vyrobené na báze systémov renomovaného nemeckého výrobcu Beck+Heun.

  Tým, ktorí hľadajú účinnú ochranu pred slnečnými lúčmi, odporúčame vonkajšie rolety typu Screen. Rolety Screen sú jedným z najštýlovejších spôsobov ochrany miestností pred nadmerným prehrievaním. Materiál, z ktorého sú vyrobené, absorbuje a odráža veľkú časť slnečných lúčov. Preto je používateľ schopný udržiavať vnútri budovy komfortnú teplotu. Rolety sú na výber s hliníkovou a lankovou vodiacou lištou a aj s hliníkovou vodiacou lištou so systémom ZIP. Tkanina je vyrobená zo zmesi sklolaminátu a PVC.

  Pri výbere príslušenstva okien nezabudnite na difúzory. Len vďaka nim sme schopní udržiavať dostatočnú cirkuláciu vzduchu v miestnostiach. Ponúkame širokú škálu tlakových a hygroskopických difúzorov montovaných na okno alebo na sklo.

Farby

SAL 02 Siv

SAL 03 Tmavozelen

SAL 11 Kovovomodr

SAL 18 Jet Black Mat

SAL 19 Bordov

SAL 21 Orech

SAL 25 Bahenn Dub

SAL 26 Mahagn

SAL 27 Duglaska

SAL 33 Nebraska Winchester

SAL 37 Alux DB 703

SAL 39 Trukturlna Biela

SAL 41 Dub Sheffield Siv

SAL 43 Dub Sheffield Svetl

SAL 50 Borovica Horsk

SAL 51 Zlat Dub

SAL 52 Oregon 4

SAL 55 70 Antracitov

SAL 59 Krmov

SAL 60 Vermont

SAL 61 Meranti

SAL 62 Tiama

SAL 67 Brsen Antracitov

SAL 69 Brsen Hlink

SAL 71 Tmavohned

SAL 72 Siv Agtov

SAL 73 Svetloed

SAL 74 Siv Adiov

SAL 78 Kreme

SAL 84 Siv Adiovopieskov

SAL 87 Signl Je Ed

SAL 88 Siv Antracitovopieskov

SAL 90 Ed Kreme Pieskovan

SAL 91 Woodec Oak

SAL 92 Woodec Alpine

SAL 93 Woodec Concrete

SAL 107 Silver Alux

SAL 108 Tmavohned X Brush

SAL 109 Platinum

SAL 110 Golden

SAL 111 Kovovomodr X Brush

SAL 112 Biela Pieskov

SAL 113 Tmavozelen Woodgrain

SAL 115 Grey Concrete

SAL 116 Brilland Weiss

Máte záujem o tento produkt?

Marian Krišš

predajca okien, vchodových dverí a garážových brán
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
0905 500 595

Prosím vyplňte Vaše meno.

Prosím vyplňte Vaše číslo na mobil.

Prosím vyplňte správne emailovú adresu.

Invalid Input

Prosím vyplňte správu.

Prosím vyplňte správne overenie.

Súhlas so spracovaním osobných údajov* je vyžadovaný údaj.

PORADÍME VÁM?

Kadečo, čo pri budovaní a renovovaní potrebujete, alebo chcete.

Stavebniny Malák

Kontaktujte nás

 • +421 917 341 813
 • +421 905 011 828
 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Právne informácie | Všetky práva vyhradené Copyright © 2020 | Malak.sk. Vytvorila IT FLEXI.