BluEvolution 92

Záruka najvyššej energetickej hospodárnosti. Riešenie spája moderné technológie, funkčnosť a skvelý dizajn, čoho výsledkom sú okná najvyššej triedy. Charakteristickým znakom systému je mimoriadne snehobiela farba a lesk profilu.

0.73 / 1.20

Uw pro Ug=0.5 (teplý rámeček)

3

tesnenia

6

komory
 • Špecifikácie

  • profil triedy A,
  • 6-komorová konštrukcia,
  • stavebná hĺbka 92 mm,
  • oceľová výstuž upevnená v ráme ako štandard,
  • biele, hnedé a karamelové jadro,
  • profily štandardne spájané inovatívnou technológiou V-Perfect,
  • kovanie štandardne vybavené 6 bodmi proti vlámaniu na jednom krídle,
  • blokovanie nesprávnej polohy kľučky v štandarde (okno RU),
  • štrbinová mikroventilácia v štandarde (okná otváravo-sklopné),
  • zasklenie sklami do hrúbky 61 mm,
  • štandardná zasklievacia súprava je 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
  • systém vybavený 3 tesneniami,
  • kovania pracujú v tzv. suchej komore, čo zvyšuje ich životnosť,
  • charakteristický extrémne biely a lesklý profil,
  • možnosť zasklenia štvorsklom,
  • možnosť použitia skrytého kovania,
  • k dispozícii vo verzii s plochým alebo presahujúcim krídlom,
  • odporúčané pre pasívne stavby.

   

  *štandard za deň 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrdenie.

 • Energetická úspornosť

  Okná BluEvolution 92 už v štandarde poskytujú najlepšiu tepelnú izoláciu, ktorú dokážeme zaručiť. Dvojkomorové zasklenie, tri tesnenia, profil so stavebnou hĺbkou 92 mm robia z okien efektívnu bariéru proti úniku tepla zvnútra. Všetky uvedené prvky majú vplyv na koeficient priestupu tepla okna, ktorý je hlavným ukazovateľom pre investorov hľadajúcich energeticky úsporné okná a dvere. Voľba riešení, ktoré ponúkame, umožňuje dosiahnuť najnižší koeficient Uw na trhu, ktorý sa vyžaduje pri pasívnych stavbách.

  Okná vyrobené na báze systému BluEvolution 92 odporúčame doplniť teplým dištančným rámikom. Rámiky z našej ponuky vykazujú najvyššiu účinnosť. Sú vyrobené z izolačného materiálu obohateného o tenkú vrstvu špeciálnej fólie, ktorá umožňuje úplne eliminovať únik tesniacich plynov a vznik vodných pár. Vďaka svojej konštrukcii teplé rámiky z našej ponuky nielenže zlepšujú izoláciu skla, ale aj zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát.

   

  Na zníženie koeficientu priestupu tepla okna a zároveň vytvorenie okna s najvyššími tepelnoizolačnými parametrami odporúčame osadiť okno BluEvolution 92 trojkomorovým sklom. Ponúkame zasklenia s koeficientom Ug už od 0,3. Jednou z možností je aj sklami so selektívnym povlakom. Toto je mimoriadne inovatívne riešenie. Sklo prepúšťa oveľa menej slnečnej energie, preto môžete v lete ľahko udržiavať príjemnú vnútornú teplotu a znížiť náklady na klimatizáciu. V zime bude sklo efektívnou bariérou proti úniku tepla zvnútra.

 • Estetickosť

  Okná vyrobené na báze profilov uznávaného nemeckého výrobcu vytvárajú nové štandardy v oblasti dlhodobej životnosti a kvality povrchovej úpravy. Vyznačujú sa výnimočnou snehobielou farbou. Lesklé profily vyrobené z PVC najvyššej kvality sa ľahko udržiavajú čisté a sú odolné proti poveternostným podmienkam.

  Profil Bluevolution 92 patrí do najvyššej triedy profilov, t. j. do triedy A, ktorá zaisťuje stabilitu konštrukcie a zabraňuje deformácii rámov a krídiel, a to aj pri veľkých rozmeroch okien.

   

  Ak chcete dodať svojim oknám a dverám individuálny vzhľad, oplatí sa zvoliť si dekoračné fólie. Okná z našej ponuky sú dostupné v desiatkach farieb a imitácií dreva. Okná môžu mať fóliu z jednej strany, dvoch strán alebo môžu byť dvojfarebné. V poslednom prípade má okno inú farbu zvonka a inú farbu zvnútra.

  Používateľský komfort a estetickosť okna zvyšuje tzv. pohyblivý stĺpik. Stĺpik je trvalo upevnený k jednému z krídel, takže keď otvoríte okno, môžete si vychutnať jeho plnú svetlosť.

 • Bezpečnosť

  Trieda bezpečnosti okna závisí od mnohých parametrov. Najdôležitejší je výber kovania. Používame len osvedčené riešenia, ktoré reálne zvyšujú úroveň ochrany pred vlámaním. Už v štandarde majú okná vyrobené na báze systému BluEvolution 92 mimoriadne bohatú garnitúru kovania, ktorá využíva komponenty kovania, čo sú najlepšie riešenia z ponuky známeho rakúskeho výrobcu SIEGENIA.

  V štandarde sú okná vybavené štyrmi bodmi ochrany proti vlámaniu na jednom krídle, čapmi sťažujúcimi vlámanie s reguláciou prítlaku a blokovaním nesprávnej polohy kľučky. Aj vnútorný stredový prítlak, ktorý sa automaticky prispôsobuje vzdialenosti drážky, zohráva dôležitú úlohu. Zaistí sa tým nielen bezpečnosť, ale aj tesnosť a ľahký chod okenných krídel. Odporúčame tiež príslušenstvo s triedami odolnosti proti vlámaniu WK1 a WK2.

  Do budov, ktoré sú zvlášť vystavené riziku vlámania, odporúčame nainštalovať okenné snímače alebo poplachové slučky v skle. Okenné snímače sú magnetické snímače pohybu. V takomto prípade už aj minimálne posunutie okenného kovania spustí poplach. Poplachová slučka sa zasa aktivuje, keď sa rozbije sklo alebo sa naruší jeho štruktúra.

 • Technológia

  Výrobný proces je mimoriadne dôležitý a použitie vhodných technológií sa nepochybne prejavuje na zlepšení úžitkových parametrov okien a dverí. Preto neustále investujeme do strojového parku a zlepšujeme výrobnú technológiu našich okien. Ako prví na svete sme sa rozhodli zaviesť technológiu V-Perfect v sériovej výrobe.

   

  Vďaka tomu sme schopní ponúknuť našim zákazníkom najvyššiu kvalitu a precízne vyrobené okná a dvere. Okná vyrobené systémom BluEvolution 92 sú štandardne spájané inovatívnym a patentovaným systémom V-Perfect. Vďaka nemu získajú rohy okien nezvyčajne estetický vzhľad a miesto spojenia profilov sa stáva prakticky neviditeľným. Skúšky tiež ukazujú, že okrem estetickosti prináša spájanie profilov technológiou V-Perfect vyššiu odolnosť.

   

  Zákazníkom hľadajúcim alternatívne riešenia odporúčame aj okná s pohyblivým stĺpikom. Pohyblivý stĺpik nie je ničím iným ako prvkom okennej konštrukcie, ktorá je trvalo spojená s jedným z okenných krídel. Len vďaka nemu môžeme slobodne používať celú plochu otvoreného okna. Po otvorení okna stĺpik netieni.

 • Špeciálne doplnky

  Vybavením okien doplnkami zvýšime ich funkčnosť. Ponúkame kompletný sortiment doplnkov, ktoré zlepšujú nielen estetickosť, používateľský komfort, ale aj bezpečnosť pri používaní produktu.

  Z našej ponuky odporúčame vonkajšie žalúzie. Vyrobené zo značkových a z overených komponentov zabezpečia nielen súkromie, ale aj ochranu pred poveternostnými podmienkami. Žalúzie sú tiež bariérou pre zlodejov. V závislosti od toho, či sa budú žalúzie montovať už počas stavby domu alebo pri výmene okien, ponúkame adaptívne, podomietkové alebo fasádne žalúzie. Do pasívnych domov odporúčame žalúzie vyrobené na báze systémov renomovaného nemeckého výrobcu Beck+Heun.

  Tým, ktorí hľadajú účinnú ochranu pred slnečnými lúčmi, odporúčame vonkajšie rolety typu Screen. Rolety Screen sú jedným z najštýlovejších spôsobov ochrany miestností pred nadmerným prehrievaním. Materiál, z ktorého sú vyrobené, absorbuje a odráža veľkú časť slnečných lúčov. Preto je používateľ schopný udržiavať vnútri budovy komfortnú teplotu. Rolety sú na výber s hliníkovou a lankovou vodiacou lištou a aj s hliníkovou vodiacou lištou so systémom ZIP. Tkanina je vyrobená zo zmesi sklolaminátu a PVC.

  Pri výbere príslušenstva okien nezabudnite na difúzory. Len vďaka nim sme schopní udržiavať dostatočnú cirkuláciu vzduchu v miestnostiach. Ponúkame širokú škálu tlakových a hygroskopických difúzorov montovaných na okno alebo na sklo.

Farby

SAL 02 Siv

SAL 03 Tmavozelen

SAL 11 Kovovomodr

SAL 18 Jet Black Mat

SAL 19 Bordov

SAL 21 Orech

SAL 25 Bahenn Dub

SAL 26 Mahagn

SAL 27 Duglaska

SAL 33 Nebraska Winchester

SAL 37 Alux DB 703

SAL 39 Trukturlna Biela

SAL 41 Dub Sheffield Siv

SAL 43 Dub Sheffield Svetl

SAL 50 Borovica Horsk

SAL 51 Zlat Dub

SAL 52 Oregon 4

SAL 55 70 Antracitov

SAL 59 Krmov

SAL 60 Vermont

SAL 61 Meranti

SAL 62 Tiama

SAL 67 Brsen Antracitov

SAL 69 Brsen Hlink

SAL 71 Tmavohned

SAL 72 Siv Agtov

SAL 73 Svetloed

SAL 74 Siv Adiov

SAL 78 Kreme

SAL 84 Siv Adiovopieskov

SAL 87 Signl Je Ed

SAL 88 Siv Antracitovopieskov

SAL 90 Ed Kreme Pieskovan

SAL 91 Woodec Oak

SAL 92 Woodec Alpine

SAL 93 Woodec Concrete

SAL 107 Silver Alux

SAL 108 Tmavohned X Brush

SAL 109 Platinum

SAL 110 Golden

SAL 111 Kovovomodr X Brush

SAL 112 Biela Pieskov

SAL 113 Tmavozelen Woodgrain

SAL 115 Grey Concrete

SAL 116 Brilland Weiss

Máte záujem o tento produkt?

Marian Krišš

predajca okien, vchodových dverí a garážových brán
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
0905 500 595

Prosím vyplňte Vaše meno.

Prosím vyplňte Vaše číslo na mobil.

Prosím vyplňte správne emailovú adresu.

Invalid Input

Prosím vyplňte správu.

Prosím vyplňte správne overenie.

Súhlas so spracovaním osobných údajov* je vyžadovaný údaj.

PORADÍME VÁM?

Kadečo, čo pri budovaní a renovovaní potrebujete, alebo chcete.

Stavebniny Malák

Kontaktujte nás

 • +421 917 341 813
 • +421 905 011 828
 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Právne informácie | Všetky práva vyhradené Copyright © 2020 | Malak.sk. Vytvorila IT FLEXI.